5 thoughts on “(Polnisch) Podręcznik telefoniczny – tak powinieniesz reagować na telefony nachalnych telemarketerów

  1. Piotr

    Super poradnik. Wydrukowałem to i powiesiłem nad biurkiem. Telefony od sprzedaży bezpośredniej to prawdziwa plaga. Czasami zdarzyło mi się odbierać 3 takie telefony w ciągu godziny, a to z prośbą o pomoc szkole, a to ubezpieczenie, to znowu nowy telefon itp. Rozumiem tych co pracują na CC, że chcą zarobić trochę grosza, ale czasami telemarketing potrafi być bardzo denerwujący, szczególnie w sytuacjach kiedy czekam na ważny telefon, albo jestem zapracowany.

  2. Ola1981

    Ja od razu po odebraniu telefonu od telemarketera informuję, że rozmowa jest nagrywana i żądam usunięcia mojego numeru z ich bazy. Z reguły natychmiast kończą rozmowę. Gorzej jak wydzwania robot. Najlepiej zainstalować program blokujący telefoniczny spam, dzięki temu nie traci się czasu na odbieranie rozmów. W pracy ze względu na takie natrętne telefony przeniosłam firmowy numer stacjonarny do innej sieci GSM i dzięki temu, mogąc już dzwonić ze smartfona (na tym samym numerze stacjonarnym), byłam w stanie zainstalować niezbędne programy – do nagrywania rozmów i blokowania telemarketerów.

  3. ala

    Ola, ciekawy sposób. ja zawsze mówię, że nie chce, by rozmowa była nagrywana i w 99% działa. raz tylko mi się trafił ambitny, który próbował ze mną na ten temat dyskutować ;/

Leave a Reply

Your email address will not be published.