Archiwum kategorii: Technologia

Dlaczego wygląda SMS od nieznajomego jak byśmy mieli go w książce telefonicznej?

„Zapraszamy do wzięcia kredytu bez zaświadczen. Tylko dzisiaj do 21.00. Decyzja po dwóch godzinach.” Takie i podobne SMSy dostali nieliczni użytkownici Tellows. Podpisane były od Pani Anny Nowak. I najdziwniejsze było ze… SMS wyglądał jak byśmy mieli ją w książce telefonicznej naszej komórki!

W angielski języku nazywają takie podejszcie „spoofing SMS”, czyli fałszowanie nadawcy SMS-a. Bardzo dobrym przykładem na oto takie spoofing jest numer 225885579.

trebi zgłaszał jako 225885579 agresywna reklama:

w dwie godziny decyzja o kredycie o co tu chodzi? Skąd numer? Jak to do q….y nędzy się dzieje ,że figuruje w książce kontaktów???
???

bart na to odpowiedział:

tez to dostalem a najlepsze ze wychodzi ze mam Pania Anne Nowak w swojej ksiazce telefonicznej a tak nie jest. Technologia spamu siega juz zenitu.

Technologia telefonów komórkowych się rożwija razem z technologią która wykorzystuje ich luki. Pozytywne aspekty jak coraz lepsze kamery – do iphone 4S są nawet dostępne obiektywy fotograficzne – możliwości na internet w dłoni naszych rąk, nawigacja i ciągły kontakt z naszymi blyskimi na facebooku towarzyszą negatywne rzeczy jak wzrost złośliwych wirusów, botów itp.

Użytkownik nowych telefonów komórkowych typu smartphone wydany jest tym samym ryzykiem jak użytkownik zwykłego computera. I wszyscy wiemy jak szybko sobie złapać wirusa na komputerze. Oglądnełesz jakies wideo albo kliknełesz na linka w e-mailu i komputer zablokowany. Takie rzeczy mogą się również stać na twoim telefonie komórkowym jeśli nie masz odpowiednego programu anti-wirusowego.

Jeśli dostałeś SMS-a od niby znanej osoby i wiesz że na pewno tej osoby nie miałeś w telefonie, załatw sobie program anti-wirusowy. Dla komórki typu Android są różne darmowe i płatne aplikacje w internecie. Opłaca się zobaczyć do Androidmarket. Niektóre programy mają również inne cenne funkcje jak zdalne blokowanie lub czyszczenie zawartości skradzionej komórki za pomocą SMS-a.

Na przysłość radzimy:
– Uważaj na to co się zgodzisz – nie pobieraj aplikacji z nieznanych żrodł. Pamiętaj: zabawna aplikacja może zawierać wirus.
– Na bieżąco sprawdzał rachunki, i zgłosz wszelkie nieprawidłowości twoim operatorem sieci.

Uważajcie na sebie i miłego weekendu.
Was Team Tellows

Heatmap tellows.pl- W których regionach Polski dzwonią najczęściej z danych numerów?

Co to jest Heatmap tellows.pl?

Heatmap tellows.pl wskazuje na mapie, w których regionach Polski wyszukiwane numery dzwonią najczęściej.

Skąd tellows.pl bierze te informacje?

Informacje te posiadamy dzięki Waszej pomocy i ilości odsłon stron internetowych danych numerów telefonu.
Poprzez odsłony poszczególnych stron jesteśmy w stanie codziennie aktualizować Heatmap i wskazywać regiony, w których dany numer najczęściej dzwonił. Z pomocą tej mapy możecie dokładnie śledzić, czy dany numer dzwoni też do innych osób w Waszym regionie i które obszary Polski są najbardziej nękane przez dany numer.
Poza widokiem mapy dla konkretnego numeru, można też śledzić wszystkie zgłoszone połączenia w ciągu ostatnich 24 godzin. Wszystkie te dane znajdziecie na naszej stronie w zakładce STATYSTYKA.

Jeśli macie jeszcze inne pomysły, wskazówki, uwagi, to czekamy na Wasze komentarze.

Ps. Aby dodać komentarz do numeru, wróć do szczegółowej strony danego numeru.

Pozdrawiamy serdecznie

tellows.pl 🙂