Archiwum kategorii: bezużyteczna wiedza

Najwyższe rachunki telefoniczne świata!

Myślicze że operator Wam za dużo oblicza? Albo regularnie się denerwujecie skoro żona ciągle siedzi na telefonie i podbija rachunek? Bądź spokojny. Chanca bardzo mała że rachunek kiedyś dotrze do naszej top 3 najwyższych rachunek telefonicznych.

1) 7 tysięcy złotych
2) 12 bilionów euro
3) 180 bilionów euro

Chcesz wiedzieć jak do tego doszło? Czytał dalej!

Pierwszy wypadek miał miejsce w naszej kochanej Polsce. 71-letnia emerytka dostała SMS’a z trescią o wygranej. Trzeba tylko potwierdzić. Niestety nikt jej nie powiedział że takie typu oszustwa dzieją się w Polsce niemal codziennie: babka odpisała i już sobie wymalowała co z tymi pieniądzmi będzie robić. Już długo jej się snił remont obory. Dostawała dalsze SMS’y. „trzeba potwierdzić udział w finałowym losowaniu”, „dyrektor czeka na SMS o treści „tak”” „po wysłaniu SMS-a o treści „przelew” nastąpi wypłata”. Emerytka odpisiwała i odpisała na każdy z nich. Dopiero się kapneja jak treść SMS’ów zaczęła się powtarzać…

Pessac, Francja: rachunek na 11 bilionów 721 miliardów euro lezy w skrzynce Pani San Jose. Po nie jednym ataku serca nareszcie się zwróciła do firmy telekomunikacyjnej. Niestety telemarketerzy w Francji też nie są kompetentniejszi nisz w Polsce. Pani przy telefonie powiedzała beżrobotnej nauczycielce, że przy rachunkach, które komputer wygenerował, nić nie można żrobic. Ale że może rozłożyć jej rachunek na raty! Na szczęście się sprawa wyjaśniła i firma telekomunikacyjna sama poniosła rzeczywistą należność: 118 euro.

Prawdą jest że ostatecznie wielkie długi mniej ciągną w dół nisz sumy, które można sobie wyobrazić. „Prawie” by Yahaya Wahab z Malaysii zemdlał jak zobaczył rachunek. Potem jeszcze raz dokładniej popatrzył i zaczął się smiać. Po pierwsze nie mógł sobie wyobrazić że byle kiedy w życiu byłoby możliwe nabić taką sume na telefonowaniu. Po drugi rachunek był na telefon jego ojca. Który trzy miesiącze temu zmarł i z którego telefonu Yahaya się za zapłate od 84 Riggit (ok. 19 Euro) wypowiedzał. Czyżby jego ojciec dzwonił za grobu? Z nieistniejączego telefonu?
Kto wie. Telekom Malaysia nie chciał tego komentować.

Trzymajcie się,
Was Team Tellows