Uwaga przed serwisami SMS Premium!

Coraz więcej komentarzów na tellows.pl opisułe pułapke kosztów SMS Premium. Jedna z firm które oferują taki serwis jest gogogy pod numerem 60368. W ich regulaminach pisze że cena za ten serwis to kwota 3,69 PLN (z VAT) za otrzymaną wiadomość czyli sms.
O drugiej takiej usłudze pod numerem 60455 danonki pisze:

ten numer należy do strony kookos.net. Jeżeli się rejestrujesz na ich strony, wyłudzą tobie 4,92 zł brutto za każdy odebrany SMS. Uwaga! Pułapka kosztów!

W ten sposób szybko się uzbiera większa kwota. maniek to odczuł:

dostałem kilanaście smsów od numeru 60368 i musiałem zapłacić rachunek 150zł. unikajcie tego numeru i od razu zablokujcie tego kontrachenta!!!!

Zawiera się umowe z wysłaniem SMS’a o treści WIN lub FAJNE na powyższe numery. Zwłaszcza młódzi, niedoświadczoni ludzi wierzą obietnicy o wygranej, jak Lol w swoim komentarze pisze:

UWAGA!!! Rejestracja jest pułapką , wyłudzają pieniądze.Ofiarą padł mój syn.Jak można temu zapobiec ? Proszę o POMOC !!!

Na szęście Lol nie musiał długo czekać i pomóc przyszła przez społecność Tellows.
robe59 ma sposób zrezygnować z usługi pod numerem 60368:

Ludzie ogarnijcie się,TEN numer należy do-wyżej podałem link do regulaminu tych naciągaczy.Wystarczy wysłać na ten numer sms-a o treści STOP WIN,i po problemie,a w przyszłości nie podawajcie w internecie swojego numeru komórkowego,to tak na marginesie.robe59

kaspero dodaje:

pamietc trzeba tylko zeby napisac tekst z duzymi literami powodzenia

Jak się pozbyć problemu z numerem 60455 Arek nam powiedzał:

uwolnić się można wysyłając smsa na ten wspaniały numer 60455 o treści: Stop Fajne. Rzeczywiście bardzo fajne 🙂

I jak zawsze chcemy Wam na konieć powiedzieć:
Nie dajmy się, pomóżmy sobie, komentujmy, oceniajmy… i zwalczajmy terror telefoniczny!
Pozdrawiamy
tellows.pl

5 thoughts on “Uwaga przed serwisami SMS Premium!

  1. Buum

    Otóż dostałem kilka smsów od jakiegoś czegoś pisał że od aplikacji Porn4All czy coś takiego. Zżera mi sporo kasy. Jak się tego pozbyć ?? Nie chce tracić tyle kasy.

  2. tellows support

    W tej chwili pracujemy nad aktualizacją Android app. Będzie on również dostępny w Polsce. Może pomóc przeciwko połączeń uciążliwości. Dotyczące wiadomości tekstowych można tylko pisać numer telefonu i komentarz na tellows.pl. Więc wszyscy ludzie w społeczności mogą informować się wzajemnie i pomagać.

  3. moniQa

    Witam mam problem. Otóż od pewnego czasu po doładowaniu dostaję smsy od tzw. GO zupełnie nie wiem co mam zrobić, żeby się go pozbyć. Tym bardziej chcę się go pozbyć, bo te smsy zżerają mi kase. Wie ktoś co zrobić, żeby to wyłączyć( jakoś 6 zł)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.