Kredyt bez zaświadczen – oszusci wysyłają sms’y

Ciężko w Polsce. Wszystko drożeje, a trzeba kupić nową ludówke, pralke lub auto, żeby dojechać do pracy. Dużo ludzi już mają długi i nie wiądzą jak się z tego wykopać. Fajnie w takim wypadku po prostu dostać sms’a który obiecuje że wszystko będzie dobrze za pomocą pożyczki – na dodatek bez zaświadczeń!

Społeczność tellows.pl odkrywa takie oszustwa i ostrzega swoich użytkowników. Z tellows.pl stworzyliśmy bazę danych, która pomaga oszacować, czy warto odebrać dane połączenie czy lepiej je zignorować, ponieważ będzie ono dla nas stratą czasu albo nawet grożne jak te przed którymi dzisiaj ostrzegamy.

teresa napisała na temat numera telefonu 225885571 :

ja dostałam sms’a o treśći że mam mozliwość na pozycke bez zaświadczeń. tylko trzeba oddzwonić. chyba to jedna z tych pułapek że zapłacisz 15 zł/minute o których się czyta…

Sms’y małą bardzo podobną treść: Pożycka bez zaświadczeń na 200-2000 zł! W ciągu trzech dni pieniądze będą na twoim koncie. Oddzwoń lub odpiś do 20. Podpisane są jakimś nazwiskiem. n.p. Marek Woch, Piotr Lajnert, Grzegorz Tyndzik. Trzeba tu podkreślic że najprawdopodobniej oszusci nie podają prawdziwego nazwiska i używają pseudonymy.

podpisany było od jakiegos Marka Woch. jedynego którego znalazłem był chef tej firmy: www.cleanworld.pl – chyba nic nie mają wspólnego.

skomentował tomek.

Nie jeden się na to nabierze, wyszle sms’a jako odpowiedz albo oddzwoni. I nie pierwszy raz to się okazuje jako pułapka kosztów a pieniądzy nadal nie ma. Co się stanie jeśli odpiszesz? Po pierwsze nie zyskasz pieniądzy ale raczej je zgubisz. Koszt tego sms’a: 11 do 30 złotych. Po drugie dostaniesz drugiego sms’a z prosbą o potwierdzienie tego pierwszego. I znów 30zł straciłes.

mr. x z tego powodu zły na samego siebie:

a ja głupi odpisałem bo bardzo potrzebuje pieniądzy. dostałem następnego sms’a żeby potwierdzić tego pierwszego. wyniosło mnie to 22 zł za dwa sms’y – a pieniądzy nadal nie ma.

Darek ma podobne doświadczenia z numerem telefonu 79480:

niby kredyt dałą, nigdy nie dostałem pieniądzy. ale sms’ów musiałem im wysyłać co rusz. Koszt: 11,07 zł.

Jeśli znaćie inne numery używające tą metode opisajce swoje doświadczenia i ocalće innych internautów przed złym doświadczeniem.

Nie dajmy się, pomóżmy sobie, komentujmy, oceniajmy… i zwalczajmy terror telefoniczny!
Liczymy na Was!

Pozdrawiamy
tellows.pl

4 myśli nt. „Kredyt bez zaświadczen – oszusci wysyłają sms’y

  1. Henryk

    +48222768000
    Natrętne telefony – kilkanaście razy dziennie od 2 tygodni. Na szczeście nie odbieram!

  2. halszka

    Dostałam właśnie takiego smsa od Marka Wocha Ciekawe dlaczego choc nie mam go w książce tel w swoim telefonie to sie w miejscu nr wyświetliło się jego nazwisko jakby był moim znajomym! Skasowałam smsa bo wszystkie smsy kasuje od nieznanych nr ale podobno i na to znaleźli sposób I teraz sie zastanawiam czy mnie nie wkrecili w cos czego nie zamawiałam, jesli tak to rezygnuje ze wszystkich telefonow:P

  3. Pingback: world of warcraft the burning crusade heroes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *